ZYLIA Studio to aplikacja przeznaczona do pracy z urządzeniem ZM-1, które zapewnia możliwość wykonania profesjonalnych nagrań wielościeżkowych zespołu oraz miksowanie ścieżek, w celu przygotowania zbalansowanego nagrania w jakości studyjnej.

Program ZYLIA Studio umożliwia nagranie całej sceny dźwiękowej i odseparowanie od siebie dźwięków poszczególnych instrumentów i głosów. Możesz samodzielnie zmiksować nagrane instrumenty, kontrolując poziomy głośności, korekcję i panoramę dźwięku lub skorzystać z funkcji AUTOMIX.

ZYLIA Studio jest aplikacją komputerową typu „stand-alone” przeznaczoną do pracy z systemami MAC, Linux i Windows (także z tabletami i smartfonami z systemem Windows), które zapewnia:

  • możliwość rejestracji, miksowania i zapisu nagrań dźwiękowych
  • wyodrębnianie poszczególnych instrumentów i wokali na osobne ścieżki audio
  • kreatywne tworzenie zbalansowanych nagrań, dostosowanie głośności poprzez wykorzystanie wbudowanej opcji AUTOMIXu
  • wiele możliwości eksportu (19-kanałowy wav, stereo miks, ścieżki mono instrumentów) z częstotliwością 48 kHz i rozdzielczością 24 bitów
  • wykonanie dalszej obróbki utworu w Twoim ulubionym DAW
  • darmowe aktualizacje oprogramowania

Jak to działa ?

W ZYLIA Studio 2.0 instrumenty są automatycznie wykrywane i lokalizowane wokół mikrofonu podczas nagrywania, dlatego po prostu wybierz preferowaną konfigurację: pasmo, surround lub techniki mikrofonowe.
Na ekranie nagrywania zostanie wyświetlone śledzenie na żywo źródeł dźwięku i jego dynamiczna mapa. Muzycy muszą jedynie umieścić w pobliżu instrumenty w odpowiedniej strefie wokół mikrofonu, a dynamiczna mapa energii pomoże im śledzić ich pozycję.
Zaleca się również wybór rodzaju instrumentu poprzez dwukrotne kliknięcie ikony źródła dźwięku. Nie wpływa to na jakość nagrań, ale poprawia wyniki funkcji Automix.
Po rozpoczęciu nagrywania, cały proces rejestracji będzie prezentowany w postaci wykresu fali dźwiękowej, generowanej w czasie rzeczywistym.
Aby przejść do okna Miksowania, kliknij ikonę miksu na nagraniu.
W oknie Miksera możesz wyodrębnić poszczególne instrumenty na osobne ścieżki i miksować je razem. Mikser oferuje również łatwy w użyciu 3-pasmowy korektor dla każdego źródła dźwięku, poziomu głośności, panoramowania, funkcji „solo” i wyciszenia dla każdej oddzielnej ścieżki. Utwórz zbalansowane nagranie, ręcznie dostosowując wszystkie parametry lub użyj opcji AUTOMIXu.
Okno eksportu oferuje przejrzysty widok opcji eksportu plików. Zaznacz preferowane opcje, a następnie wybierz przycisk Eksport widoczny na dole obrazka.